Prve vizure novog dječjeg vrtića, radovi u punom jeku

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić s direktoricom Detmers kontejner d.o.o. iz Labudovca Majom Barišić obišao je radove na izgradnji novog dječjeg vrtića u Križu.

Nakon više pripremnih sastanaka koji su uključivali Općinu Križ kao investitora, izvođača radova, projektanta i stručnog nadzora na kojima su se razrađivali posljednji detalji oko novog dječjeg vrtića, radovi su dolaskom ljepšeg vremena započeli i teku zadovoljavajućim tempom. Nakon čišćenja parcele započeli su zemljani radovi i izgradnja temelja, a već su i vidljive vizure samog objekta dječjeg vrtića.

U tijeku radova pronađeni su ostaci ljudskih kosti u nasipu na parceli na kojoj se gradi vrtić, a nakon pronalaska istih poduzete su sve zakonske mjere, dakle obaviještena je policija, a pronađene kosti su odnesene na analizu. Iste će biti adekvatno zbrinute, a važno je i napomenuti da radovi nisu zaustavljeni zbog spomenutog pronalaska.

Trgovačko društvo Detmers kontejner d.o.o. iz Labudovca radove na izgradnji vrtića, sukladno javnoj nabavi izvršiti će za 8.806.900,00 kuna. Odabrani izvođač radova i investitor, Općina Križ, imaju cilj da do početka iduće pedagoške godine 2018./2019. djeca krenu u novi dječji vrtić.

„Dana narcisa“ u Križu i Novoselcu

Udruga edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije tradicionalno organizira humanitarnu akciju obilježavanja „Dana narcisa“ koja će se održati u subotu, 24. ožujka 2018. godine u gradovima i općinama Zagrebačke županije.

U centru Križa te u centru Novoselca, uz potporu i organizaciju Općine Križ, možete kupiti  narcise navedenog dana u vremenu od 9 do 12 sati te se tako uključiti u ovu humanitarnu akciju za pomoć u borbi protiv raka dojke!