Poluzavršnica u futsalu u Osnovnoj školi Milke Trnine

Poluzavršnica u futsalu, ekipa dječaka OŠ Milke Trnine nabolja!

Četiri najbolje muške i tri ženske ekipe učenika sedmih i osmih razreda osnovnih škola Središnje Hrvatske susreli su se na poluzavršnici natjecanja u futsalu. Najbolja muška ekipa bila je ona Osnovne škole Milke Trnine koja je bila i domaćin ovog natjecanja, a dječaci su ovom pobjedom ostvarili plasman na državno natjecanje gdje će odmjeriti snage sa najboljim igračima futsala u Hrvatskoj za osnovne škole.

Sve je ekipe na otvorenju natjecanja u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza pozdravio Općinski načelnik Općine Križ te im zaželio uspješno natjecanje i fair play igru.

U Križu su danas snage odmjerile ekipe iz Bjelovarsko-Bilogorske, Zagrebačke, Krapinsko-Zagorske i Sisačko-Moslavačke županije.

Počele registracije za program WiFi4EU

Europska komisija (EK) osigurala je 120 milijuna eura za program WiFi4EU kojim se do 2020. godine želi izgraditi infrastruktura pristupnih točaka (WiFi) za besplatan bežični Internet na javnim mjestima u gradovima i općinama.

U tu svrhu EK pokrenula je portal WiFi4EU putem kojeg se mogu saznati sve korisne informacije vezane za ovaj program i prvi natječaj čije se raspisivanje očekuje sredinom svibnja ove godine. Također, svi zainteresirani prijavitelji mogu se registrirati putem ovog portala, no pritom je nužno prethodno pribaviti „EU login key“ što se može učiniti ovdje.

EK će u sklopu prvog natječaja općinama i gradovima, odnosno svim prihvatljivim prijaviteljima, dijeliti vaučere u vrijednosti 15 tisuća eura za uspostavu pristupnih točaka za Wi-Fi na javnim mjestima, primjerice u knjižnicama, muzejima, javnim parkovima i trgovima. Prijaviti se mogu jedinice lokalne samouprave zemalja članica Europske unije, uključujući i Island i Norvešku, koje imaju niže financijske i institucionalne kapacitete za povlačenje EU sredstava, a u prvom krugu natječaja podijelit će se 1000 vaučera.

Vaučeri će se dijeliti prema redoslijedu prijave projektnih prijedloga (a ne prvotne registracije na portal WiFi4EU!), ali će se pritom voditi računa o tome da svaka država sudionica dobije najmanje 15 vaučera te će se uzeti u obzir ravnomjerna geografska zastupljenost. Dodijeljeni vaučeri moraju se utrošiti u kupnju i instalaciju opreme za WiFi, dok će daljnje troškove održavanja te iste opreme snositi same općine i gradovi.

Iz EK poručuju da je nakon ovog prvog natječaja u planu raspis još 4 natječaja u iduće 2 godine, a cilj je do 2020. godine infrastrukturom za bežične pristupne točke opremiti 8000 europskih gradova i općina.

Izvor: https://www.zagrebacka-zupanija.hr/vijesti/4010/pocele-registracije-za-program-wifi4eu