Pametna ploča za Gimnaziju u Križu

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić nazočio je proteklog tjedna edukaciji za rad s pametnom pločom organiziranoj u Gimnaziji u Križu, odnosno Srednjoj školi Ivan Švear, izdvojenoj lokaciji Križ. Naime na zahtjev ravnateljice Srdnje škole Ivan Švear Ksenije Pavlović, Općinski je načelnik odobrio izdvajanje oko 12.700,00 kn iz Proračuna Općine Križ za kupnju pametne ploče za kojom već dugo postoji potreba u Gimnaziji u Križu. U cilju što kvalitetnije provedbe nastave, a samim time i kvalitetnijeg prijenosa znanja na učenike, Općina Križ je izdvojila sredstva za opremanje Gimnazije novom pametnom pločom. Gimnazija u Križu broji 56 godina dugu tradiciju, a i sam je Općinski načelnik bio njen polaznik. U znak zahvale, ravnateljica Srednje škole Ivan Švear uručila je Općinskom načelniku zahvalnicu.

U Općini Križ prikupljeno 54 uzorka krvi za Zakladu Ana Rukavina

U petak, 16. ožujka, u prostoru Vijećnice Društvenog doma u Križu, u samo dva sata prikupljeno je 54 uzorka krvi za Zakladu Ana Rukavina. Ovaj odličan odaziv akciji upisa u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica rezultat je akcije koja je organizirana u suradnji sa Zakladom Ana Rukavina na inicijativu gospođe Marine Resman i uz podršku Općine Križ. Zahvaljujući potencijalnim darivateljima, kojima se ovim putem zahvaljujemo na odazivu, Zaklada se približila brojci od 60 tisuća upisanih članova u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica što oboljelima u Hrvatskoj i svijetu značajno povećava šansu za ozdravljenje. U sklopu akcije Zaklade Ana Rukavina, krv je dao i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić te tim činom dao podršku ovoj hvale vrijednoj akciji.