Zatvorena cesta kroz šumu Žutica

Zbog rasta nivoa vode u šumi Žutica od 15.03.2018. u 19 sati zatvorena je cesta na ulazu u šumu Žutica od strane naselja Velika Hrastilnica. Budući je uočen konstantan lagani rast vode, do jutarnjih sati 16.03.2018. godine, spomenuta je cesta zatvorena i od strane područja Grada IvaniĆ-Grada. Navedene mjere primjenjuj se do daljnjeg, odnosno do pada razine vode u šumi Žutica. Praćenjem vodostaja rijeke Save, Česme i ostalih vodostaja, na području Općine Križ, evidentirana je stagnacija i pad razine vodostaja te nema opasnosti za kućanstva.

Hrvatski restauratorski zavod traži radnike za iskapanja na Sipčini!

Traže se radnici (tri osobe) za ručni iskop zemlje na arheološkim istraživanjima nalazišta Sipčina u Okešincu i to za period od 2.5.2018. do cca 15.6.2018. godine.

Radno vrijeme 8-16 h, dnevnica 180 kn.

Prednost imaju studenti.

Zainteresirane molimo da se jave na 091 4683 678 (Lea Čataj, Hrvatski restauratorski zavod, voditeljica istraživanja).