VAŽNA OBAVIJEST – Općina Križ organizira dežurstvo za pomoć najugroženijima

Kako bi pomogla svojim najugroženijim stanovnicima koji žive sami, starije su dobi i nemoćni, a hladnoća i snijeg zadaje im dodatne probleme Općina Križ organizirati će tijekom tijekom ovog vikenda i u periodu izrazito niskih temperatura, dežurstvo u slučaju potrebe.

Naime mnogo je onih koji nemaju nikoga da im očisti snijeg, donese namirnice, nabavi drva ili ih odveze doktoru u slučaju neke hitne potrebe. Upravo zato, Općina Križ prije svega apelira na sve svoje građane da pomognu susjedima kojima je potrebna pomoć.

Ukoliko je potrebno, obavijestite Općinu Križ ako imate saznanja o samačkim ili staračkim domaćinstvima, starijim osobama koje žive same, bolesne su, nemaju nikoga da im pomogne, nemaju struje, vode, ogrijeva, onima kojima ovi zimski uvjeti zadaju dodatne probleme.

Po svakoj dojavi, na broj telefona 091/2824-501, Općina će se pobrinuti i pružiti pomoć koja je u tom trenutku potrebna.

Izložba Zaviri ispod u Križu

Na poziv Općine Križ Muzej Moslavine Kutina jučer je u Galeriji Križ predstavio intrigantnu i zanimljivu izložbu donjeg rublja i higijene pod nazivom Zaviri ispod. Riječ je o najnovijem postavu etnografske izložbe autorice Slavice Moslavac, a kojeg je svojim nastupom upotpunio i vokalni sastav Rusalke iz Kutine čije su članice ujedno bile i modeli modne revije donjeg rublja. Ova nesvakidašnja i vrlo atraktivna izložba usprkos lošem vremenu, na radost organizatora okupila je vrlo velik broj posjetitelja. Izložbu je posjetio i nazočne pozdravio i Gradonačelnik Grada Kutine Zlatko Babić te Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Etnografska izložba pod nazivom Zaviri ispod /donje rublje i higijena/ govori o nekadašnjoj zabranjenoj temi donjeg rublja. Osim tradicijske originalne građe, predstavljeno je i suvremeno rublje od podsuknji, kombinea, grudnjaka, korzeta, gaća, čarapa, haltera…