S ponosom najavljujemo da su prijave za utrku CROSS HILL RUN KRIŽ 2018. powered by RUN CROATIA otvorene!

Preko 200 trkača iz cijele Hrvatske i oko 80 djece trčalo je 20.05.2017. godine u Križu na prvoj Cross Hill Run utrci organiziranoj od strane Općine Križ i Run Croatia tima. Na inicijativu Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića, početkom 2017. godine krenulo se s planiranjem sportskog događaja u cilju promocije sve zanimljivijeg i atraktivnijeg vida sportske aktivnosti – trčanja. Prema reakcijama trkača, prva utrka Cross Hill Run Križ 2017. godine – nazvana i Utrka dobrih želja, više je nego uspješno odrađena. Uspjeli smo pronijeti glas o našoj maloj zelenoj općini diljem Hrvatske, trkači su je spominjali kao jednu od najbolje organiziranih utrka, a ono što je najvažnije uspjeli smo zainteresirati velik broj osoba za trčanje koje sada aktivno sudjeluju na utrkama diljem Hrvatske.

Trčanjem se u EU redovito bavi preko 50 milijuna ljudi, a njihova godišnja potrošnja se procjenjuje na 9 milijardi eura. Oni se svojim odlaskom na organizirane utrke upoznaju s običajima i zanimljivostima te tradicijom i turističkom ponudom kraja u kojem se organizira utrka. Promicanje Općine Križ, Zagrebačke Županije i Hrvatske u svijetu kroz sport te promocija sporta kao zdravog načina života cilj je kojem stremimo jer trčanje potiče kreativnost i zdrav duh te upravo zato želimo afirmirati te aktivnosti među djecom i mladima.

Cross Hill Run utrka je u 2017. godini generirala preko nevjerojatnih 125.000 impresija na facebooku i na instagramu, što je polučilo izuzetnu vidljivost za brend same utrke, destinacije i sponzora. Preko 3500 lajkova i gotovo 200 komentara govori o samoj interakciji s brendiranim fotografijama. Ciljna skupina jedinstvene Pic2Go brendirane fotografije su trkači između 25-44 godina starosti, a njih 133 je podijelilo svoje fotografije s utrke u svom krugu. Prosječni facebook korisnik ima preko 300 prijatelja.

Cross Hill Run Križ 2018. – Utrka dobrih želja, powered by Run Croatia -19.05.2018.

Mjesto održavanja: Općina Križ

Vrijeme održavanja: 19.05.2018. od 15 sati (subota)

Start – Cilj utrke: Križ

Prijava: do 10. svibnja 2018.

Informacije: na mobitel +385914430007, e-mail: sven.veronek@gmail.com

Start utrke: 17:30 sati

Duljina: 10 km i 5 km

Trasa: Start utrke je na Trgu Sv. Križa u Križu te se kreće kroz Zagrebačku ulicu, zatim Čoporovom ulicom prema ulici Josipa Badalića u smjeru centra Križa. Iz ulice Josipa Badalića skreće se u ulicu Braće Radića sve do skretanja u Industrijsku cestu. Industrijskom cestom utrka ide u smjeru Novoselca prema Ulici Hrvatske mladeži zatim lijevo kroz Kamenarsku ulicu izbija na Moslavačku ulicu. Moslavačkom ulicom ide se u smjeru centra Križa i to do kružnog toka na kojem se izlazi na drugom izlazu prema centru Križa, točnije ulicom Milke Trnine do Trga Sv. Križa gdje je cilj. Trasa je duga 5 km, a za dionicu od 10 km istrčavaju se dva kruga iste trase.

PROGRAM:
15– 17 sati – Registracija trkača
17:00 sati – FIT LIFE udruga za rekreaciju – grupno zagrijavanje uz trenericu Ivanu Gašparec u centru Križa
17:30 sati – start utrke na 5 km i 10 km
19 sati – start utrke KIDS RUN – revijalna utrka i to učenika od 1-4 razreda i 5-8 razreda
19:30 sati – Završetak utrke i proglašenje pobjednika

POPRATNI SADRŽAJI:
–  baloni dobrih želja- pisanje poruka na balone i puštanje istih u zrak na startu
–  prezentacija lokalnih proizvoda, rukotvorina i OPG-a
–  Škrlet corner udruge Škrlet Moslavina – degustacija Škrleta
–  prezentacija  Učeničke zadruge Jabuka Osnovne škole Milke Trnine Križ
–  animacijske radionice/igraonice za djecu u parku
–  podjela zahvala, medalja i pehara
–  party uz DJ-a
–  večera (roštilj) za sudionike
–  bogat fond tombola i nagrada

O PRIJAVAMA I STARTNINI VIŠE NA: http://runcroatia.hr/event/cross-hill-run-kriz-19-05-2018-trcite-s-nama-utrku-dobrih-zelja/

Svaki trkač dobiva: startni broj, digitalno mjerenje vremena te brza objava rezultata  na runcroatia.hr i stotinka.hr, vođenje evidencije i bodovanja, okrjepa za trkače dužinom staze i na završetku utrke, medicinska pomoć, dry fit majica, startni paket, pehare po apsolutnim kategorijama + finišerske medalje za sve sudionike, sudjelovanje u tomboli s vrijednim nagradama, večera i party uz DJ-a nakon utrke.