Pozivamo sve na adventsko druženje u centru Križa

Općina Križ u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga, Udrugom vinogradara i vinara Škaf Križ te ŠRU Šaran poziva sve građanke i građane Općine Križ i šire na druženje uz besplatan fiš i kuhano vino u povodu nadolazećeg Božića. Adventsko druženje održati će se u centru Križa s početkom u 11  sati u nedjelju 17.12.2017. godine osim žive glazbe, kuhanog vina, fiša i gulaša biti će tu i slatkih delicija koje priprema ŽRK Trnina iz Križa. Svi oni koji još nisu kupili sve darove za ovaj Božić mogu kupiti prikladne poklone na štandovima udruga Ženske ruke, Bijeli jelen, te zanimljive artikle koje su napravile odgojiteljice Dječjeg vrtića Križ. Adventskom druženju priključiti će se i UDVDR Ogranak Križ te Caritas Župe Uzvišenja Sv. Križa. U 14 sati dočekati ćemo i BETLEHEMSKO SVJETLO MIRA koje i ovo godine u Općinu Križ donosi Odred izviđača „Siniša Pavković“ iz Križa.

Besplatna božićna predstava za djecu i roditelje

Jedne kasne večeri u prosincu, umoran glumac  dolazi doma s posla. Njegovo dvoje djece ne žele ići spavati dok ne dođe Djed Mraz, žele ga budni dočekati… Priča je to poznata roditeljima koji ovog petka 15.12.2017. godine s početkom u 18 sati u Domu kulture Josip Badalić u Križu, imaju priliku sa svojim mališanima pogledati besplatnu predstavu koju je povodom nadolazećeg Božića, u sklopu adventskog programa pripremila Općina Križ.

„Kazalište Prijatelj  predstavom „Sa Djedom Mrazom igra se nastavlja“ pokušava pokazati i dokazati da u ovo vrijeme kada se poezija sve manje i čita i piše, djelo Grigora Viteza još uvijek može djeci biti zanimljivo i privlačno kao i svaka druga dječja igra. Poezija ne pripada prošlosti i u vrijeme računalnih igrica još uvijek se može uspješno boriti za dječju naklonost. Također u predstavi se ističe važnost same igre za razvoj i odrastanje djeteta. Kao i kod drugih živih bića i kod ljudi igra priprema za život, a u naše vrijeme ona je potpuno zanemarena. Roditelji se očajnički trude da u djecu tijekom djetinjstva „uliju“ što više „korisnih“ znanja, a veseli dječji smijeh svojstven igri sve se rjeđe čuje. Što je najgore, ono vrijeme koje je i predviđeno za igru pretvara se u samotničko buljenje u ekran. Predstava „S Djeda Mrazom igra se nastavlja“ afirmira veselu igru u kojoj dijete uz najobičnije stvari može biti štogod zaželi.

umjetnički voditelj Kazališta Prijatelj
Hrvoje Zalar“

Ove subote zavičajni program KEKAVEC SAM OD ROĐENJA

Amatersko kazalište Josip Badalić i Društvo Naša djeca Križ pozivaju na zavičajni program KEKAVEC SAM OD ROĐENJA inspiriran stvaralaštvom hrvatske književnice Božice Brkan i to u subotu, 16. prosinca 2017. godine, u Društvenom domu Okešinec.

Program:

16:00 – radionica izrade božićnih ukrasa za djecu i odrasle

17:30 – slatka priča o tradicijskim božićnim kolačima Moslavine i Hrvatske

od 18:30  – Predstavljanje knjiga Božice Brkan „Umrežena“ i „Život večni“ (Zagreb, Acumen d.o.o. 2017.)

Sudjelovat će Đuro Vidmarović, predsjednik Društva hrvatskih književnika, Slavica Moslavac, etnologinja, Katarina Brkić, potpredsjednica ogranka Matice Hrvatske Kutina i autorica Božica Brkan.

Uprizorenje kekavskih scenskih igara „Selfie na kipec“-„Žabari jel žabe na kolec“-„Sipčina“

autorice Božice Brkan predstavljenih na smotrama kajkavskog stvaralaštva 2015.-2017.

u izvedbi dječjih ansambala Amaterskog kazališta i Društva Naša djeca Križ te prigodno druženje uz nastup zbora udruge „Radost“

plakat – kekavec sam od rođenja