Općinski načelnik nudi nagradu onome tko prijavi i otkrije identitet nepoznatih počinitelja

Općina Križ podnijela je prijavu protiv nepoznatog počinitelja koji je u noći s ponedjeljka 4.12.2017. godine na utorak 5.12.2017. godine devastirao bor u centru Križa i adventski vijenac u parku u Križu. Ukrasi koji su uklonjeni s bora u Križu rad su djece i odgojiteljica Dječjeg vrtića Križ, a adventski vijenac svake godine uređuje i postavlja Općina Križ. I ove godine trud uložen u cilju što ljepših blagdana, nemilosrdno se umanjuje od strane vandala koji su ponovno uništili predmete u vlasništvu svih građana Općine Križ, a čija se vrijednost ne može mjeriti novcem. Također iste je večeri nepoznata osoba uništila tepih na terasi Dječjeg vrtića Križ, objekta Novoselec. Taj je tepih početkom godine kupila Općina Križ u cilju da najmlađima prve korake učini sigurnijim prilikom igre.

Ovo nije prvi puta da se u Općini Križ uništava imovina koja samo može služiti na ponos svih stanovnika Općine Križ te je ovakav čin vandalizma za svaku osudu, poručio je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Upravo stoga Općinski načelnik Općine Križ moli sve koji imaju bilo kakvih saznanja o počinitelju, da o tome svakako obavijeste Policijsku postaju Ivanić-Grad. Također, po prijavi i utvrđivanju počinitelja od strane Policijske postaje Ivanić-Grad, Općinski načelnik Općine Križ, onome tko policiji prijavi počinitelja, uz uvjet da se utvrdi njegov identitet, nudi novčanu nagradu u iznosu od 1.000,00 kn.

SVETI NIKOLA DARIVAO BEBE OPĆINE KRIŽ

I ove godine, povodom Svetog Nikole, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić pozvao je roditelje i svu djecu rođenu u 2017. godini te ih prigodno darivao poklon paketima u vrijednosti oko 150 kuna. Ukupno je darivano 52 bebe čiji su roditelji predali zahtjev i ostvarili pravo na jednokratnu novčanu pomoć Općine Križ prilikom rođenja djeteta u periodu od 15. studenog 2016. do 15. studenog 2017. godine. U tom periodu u Općini Križ ukupno je rođeno 28 dječaka i 24 djevojčice.

Općina Križ svake godine izdvaja više od 80.000,00 kuna za jednokratnu novčanu pomoć roditeljima prilikom rođenja djeteta i to za prvo dijete 1.500,00 kuna, drugo dijete 1.700,00 kuna i treće te svako sljedeće 2.000,00 kuna. Za 2018. godinu ta su sredstva povećana na 100.000,00 kuna.

U daru za Svetog Nikolu, bebe su dobile korisne potrepštine kao što su dudice, hrana, kremice i vlažne maramice. Članice udruge Ženske ruke za sve su bebe napravile ručno rađene balavce. Poklone su uz Općinu Križ osigurali i sponzori: tvrtka Euroalba d.o.o. Zagreb, Ljekarna Katice Bertović iz Križa te Ledo koji je darovao medvjediće.

Prilog o darivanju beba možete pogledati u informativnoj emisiji Mreže TV danas u 18 sati.

Raspored odvoza otpada za siječanj, veljaču i ožujak 2018. godine

Obavještavaju se korisnici usluge odvoza otpada da će zajedno s računima za mjesec studeni dobiti raspored odvoza otpada za siječanj, veljaču i ožujak 2018. godine.

Tijekom 2018. godine doći će do promjene u rasporedu odvoza otpada iz razloga unaprjeđenja usluge odvoza otpada te usklađivanja s nadležnim propisima Republike Hrvatske.

Kada predviđene zakonske promjene stupe na snagu, o istome će se na vrijeme informirati korisnici te će im se dostaviti novi raspored odvoza i za ostatak kalendarske godine, a najkasnije do ožujka 2018. godine.

Dostava rasporeda o odvozu otpada za siječanj, veljaču i ožujak 2018.g.

raspored_odvoza_sijecanj_ozujak_2018