Obilježen blagdan Svih svetih

Predstavnici Općine Križ predvođeni Zamjenikom Općinskog načelnika Općine Križ Zlatkom Hrastićem u suradnji s Udrugom hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata ’91 Otok Ivanić, obilježili su danas blagdan Svih svetih te zapalili svijeće i položili vijence ispred centralnog križa na groblju u Križu. Svijeće su zapaljene i na grobovima trinaest poginulih branitelja Domovinskog rata koji počivaju na groblju u Križu.

Predstavnici Općine Križ, istog dana, nakon polaganja vijenaca obišli su i mjesno groblje u Rečici Kriškoj te kod centralnog križa položiti vijenac i zapaliti svijeće, a nešto kasnije posjetili su i Spomen sobu poginulih branitelja Domovinskog rata u Galeriji Križ.

SPOMEN NA POGINULE BRANITELJE DOMOVINSKOG RATA U KRIŽU I NOVSKOJ

Ove subote 28.10.2017. godine u Župnoj crkvi Uzvišenja Sv. Križa u Križu održana je Sveta misa za poginule branitelje 65. samostalne bojne ZNG i drugih ratnih postrojbi Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova u organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, Podružnica Zagrebačke županije, Ogranak Križ i Općine Križ.

Tom prigodom predstavnici ratnih postrojbi, Udruga proizašlih iz Domovinskog rata, ali i zamjenik Župana Zagrebačke županije Hrvoje Frankić, Predsjednik gradskog vijeća Grada Novske Krešimir Marenić, članica gradskog vijeća Grada Novske Snježana Hajdinović i predstavnik udruga proizašlih iz Domovinskog rata Grada Novske Antun Pelivanović kao i Zamjenik Gradonačelnika Grada Ivanić-Grada Tomislav Cuvaj, Predsjednik Općinskog vijeća Općine Kloštar Ivanić Krešimir Bunjevac i Zamjenik Općinskog načelnika Branko Šafran uz domaćine Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića i Zamjenika Općinskog načelnika Zlatka Hrastića, položili su vijence i zapalili svijeće ispred centralnog križa na groblju u Križu za sve poginule i umrle branitelje Domovinskog rata.

Spomenimo da su u nedjelju 29.10.2017. godine Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić zajedno s zamjenikom Zlatkom Hrastićem te predstavnicima Grada Ivanić-Grada i Općine Kloštar Ivanić kao i udrugama proizašlim iz Domovinskog rata, odali počast svim poginulim, umrlim i stradalim braniteljima na centralnom Spomen području svim poginulim braniteljima na zapadnoslavonskom ratištu u periodu 1991.- 1995. godina na lokalitetu Trokut-Novska.