3. Cup Rudolf Perešin

Ove nedjelje 22. listopada u Križu u organizaciji KK”KIK” održano je međunarodno natjecanje u karateu 3.Cup Rudolf Perešin.  Odlična organizacija od prošle godine kao i odlična suradnja te prijateljstvo unutar članica Hrvatskog karate saveza osigurali su veliku podršku i posječenost kao i kvalitetu natjecatelja, 56 klubova sa 530 natjecatelja iz BiH, Njemačke, Austrije i Hrvatske.

Iz karate kluba KIK zahvaljuju se učesnicima našeg turnira.

Obavijest o obilježavanju blagdana Svih svetih

Općina Križ u suradnji s Udrugom hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata 91. Otok Ivanić, te ostalim udrugama proizašlim iz Domovinskog rata, prigodno će obilježiti blagdan Svih svetih, obilaskom grobova poginulih hrvatskih branitelja, polaganjem vijenaca kod Centralnog križa i paljenjem svijeća dana 30.10.2017. godine (ponedjeljak) i to slijedećim redoslijedom:

10,00 sati    – Mjesno groblje Križ
11,25 sati    – Mjesno groblje Kloštar Ivanić
12,15 sati    – Centralni spomenik poginulim hrvatskim braniteljima u Ivanić-Gradu
12,30 sati    – Groblje Ivanić-Grad

Predstavnici Općine Križ, istoga dana u 10,45 sati, u povodu obilježavanja blagdana Svih svetih, posjetiti će i mjesno groblje u Rečici Kriškoj te kod Centralnog križa položiti vijenac i zapaliti svijeće, a u 11,00 sati posjetiti će i Spomen sobu poginulih branitelja Domovinskog rata u Galeriji Križ u Križu.

Dramska skupina Društva Naša djeca Vladimir Nazor iz Križa nastupila u Poreču

Dramska skupina Društva Naša djeca Vladimir Nazor iz Križa, od 20. do 22. listopada 2017. godine sudjelovala je na 21. Smotri dječjeg stvaralaštva koja se u organizaciji Saveza društava Naša djeca Hrvatske održala u Poreču.

Smotre su prilika za prezentaciju godišnjih rezultata dječjih kreativnih aktivnosti iz područja likovne, dramske, plesne i glazbene umjetnosti te tehničkih, informatičkih i ekoloških aktivnosti za djecu. Posebnu vrijednost ima i afirmacija odgojno-umjetničkog rada s djecom u matičnim Društvima Naša djeca,  ali i druženje djece i odraslih u radosti, igri i  stvaralaštvu.

Za odlazak djece u Poreč Općina Križ podmirila je troškove prijevoza, a djeca su se predstavila kekavskim igrokazom Žabari jel žabe na kolec, koji je autorski potpisala Božica Brkan i koji je dio projekta Mala škola kekavice koji provodi DND Vladimir Nazor Križ.

Sveta misa za poginule branitelje 65. samostalne bojne ZNG i drugih ratnih postrojbi Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova

Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, Podružnica Zagrebačke županije, Ogranak Križ i Općina Križ, pozivaju sna Svetu misu za poginule branitelje 65. Samostalne bojne ZNG i drugih ratnih postrojbi Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova, koja će se održati u Župnoj crkvi Uzvišenja Sv. Križa u Križu, dana 28.10.2017. godine (subota) u 11.00 sati, a prethodno će u 10.30 sati biti položeni vijenci i zapaljene svijeće ispred centralnog križa na groblju u Križu.