NOVI NAČIN SUFINANCIRANJA PRIJEVOZA STUDENATA

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić na sastanku s direktoricom prodaje i marketinga HŽ Putničkog prijevoza d.o.o. Snježanom Malinović, razgovarao je o suradnji vezanoj uz novi način sufinanciranja prijevoza studenata, ali i mogućnosti proširenja integriranog putničkog prijevoza, tj. zona prijevoza u suradnji HŽ-a i ZET-a, koja bi obuhvaćajući i Općinu Križ, od iduće godine, svim putnicima, a posebno studentima i radnicima, smanjila cijenu kako željezničke, tako i tramvajske mjesečne priključne karte.

Već od listopada ove godine, studenti koji svakodnevno putuju iz mjesta prebivališta na području Općine Križ u mjesto školovanja i vraćaju se kući, koristeći pritom željeznički javni prijevoz, moći će mjesečnu kartu, po cijeni umanjenoj za 75% od ukupne cijene (koju sufinancira Općina Križ sukladno važećoj Odluci o sufinanciranju prijevoza za studente s područja Općine Križ) kupiti na željezničkoj postaji.

Da bi studenti ostvarili pravo sufinanciranja od strane Općine Križ, potrebno je da prije kupnje mjesečne karte u Općinu Križ dostave sljedeće:
1. Presliku osobne iskaznice ili Uvjerenja o prebivalištu
1. Potvrdu o redovitom upisu u akademsku godinu 2017./2018.
3. Ispunjen Zahtjev za sufinanciranje  prijevoza studenata
(koji se nalazi u prilogu ili se može preuzeti u Općini Križ)

Prema podacima iz HŽ Putničkog prijevoza d.o.o., svakodnevno iz željezničke postaje u Novoselcu, putuje čak do 1000 putnika, što učenika, studenata, što radnika ili tek povremenih putnika. Brojka nije zanemariva, stoga je inicijativa Općinskog načelnika, ističu u HŽ-u opravdana te u daljnjem periodu predstoje dogovori na koji način će Općina Križ u suradnji s HŽ Putničkim  prijevozom d.o.o. učiniti da prijevoz vlakom stanovnicima Općine Križ bude još povoljniji.

Odluka-o-sufinanciranju-prijevoza-studenata -11.9.2014.

Zahtjev za sufinanciranje  prijevoza studenata