Izložba We don’t talk anymore

Foto video klub 35 mm poziva vas ovog petka 25.08.2017. godine na otvorenje izložbe putopisnih fotografija u prostor Zajednice tehničke kulture Općine Križ.

O izložbi: „Zamislite da se vozite od Križa do Vukovara i da je cesta savršeno ravna. Nema zavoja, nema brežuljaka, nema drveća, nema grmlja. Trave ima, ali je žuta jer šest mjeseci nije pala kiša. I nema gradova, sela, pa čak niti osamljenih kuća. Sad još zamislite kako Križ i Vukovar nisu naselja, već samo usputne stanice sa benzinskom.  E to je Wyoming. Ipak, na sjeveru se nalazi Yellowstone. A on je sasvim druga priča. Ispod Wyominga je Colorado. Tamo pak autocestom možete doći na 3000 m nadmorske visine, a da ni ne shvatite (istovremeno najviši vrh Hrvatske je visok oko 1800 m). Više o razlikama SAD – Hrvatska u petak, 25.8.2017. u 19:00 u galeriji Zajednice tehničke kulture Općine Križ.“

Fotografije (uz putopisno predavanje) izlažu: Boris Kržić i Ana Sović Kržić

Izložba će biti otvorena i u subotu, 26.8. od 14 sati, petkom od 19:30-22:00 kroz mjesec rujan, te prema dogovoru.

VZO Križ hrabro nastavlja pomagati gasiti požar kod Drniša

Iz okolice Drniša gdje se već nekoliko dana vatrogasci bore s vatrenom stihijom javio se zapovjednik Vatrogasne zajednice Mario Matanić koji je zajedno s još dvoje vatrogasaca Markom Poje i Marinom Luterom kao i vatrogascima Grada Ivanić-Grada i Općine Kloštar Ivanić, na zapovijed glavnog vatrogasnog zapovjednika Republike Hrvatske Slavka Tucakovića, proteklog vikenda krenuo u pomoć vatrogascima na područje Drniša.

Fotografije i tekst koje je jučer poslao Mario Matanić prenosimo u cijelosti:

Dva dana gasili u Drnišu, jučer od 9:00 gasili u Pristegu do danas 9:00, 24 sata bez odmora. Kako vidite na vijestima to je najgore područje, 70 mina se oko nas aktiviralo. Nas 13 iz VZZŽ ( VZO Križ – 3, VZO Kloštar Ivanić – 1, VP Ivanić Grada – 9) odradilo je mukotrpan posao. Spasili 10 kuća uz magistralu i selo. Životi su nam par puta bili na kocki, a i vozilima smo par puta bježali kroz vatrenu buktinju. Sad malo i nečeg veselijeg, naša autocisterna TAM je za sve senzacija. Stara krama došla do dolje, radi ko singerica 25 sati bez gašenja. Danas smo od 12:00 smješteni u vojarnu Benkovac na odmor, jer je noć duga i vraćamo se na gašenja nakon 8 sati odmora. Pozdrav od vaših vatrogasaca.“