Obavijest o nepostojanju sukoba interesa

Temeljem članka 80. stavka 2. točke 2. Zakona o javnoj nabavi (“Narodne novine” br. 120/16.), Općina Križ kao javni naručitelj objavljuje da nema gospodarskih subjekata s kojima su predstavnici naručitelja – Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Zlatko Hrastić te s njima povezane osobe u  sukobu interesa.

Završili radovi izvanrednog održavanja prometnice u Prigorskoj ulici u Križu

Radovi su obuhvaćali strojnu i ručnu pripremu postojeće podloge, ugradnju novog asfaltiranog kolnika u dva sloja na postojeći asfalt ukupne duljine 270 metara te ugradnju novog asfaltiranog kolnika u dijelu ulice koji je bio tucanički u ukupnoj duljini od 130 metara. Također je uređena bankina kamenim materijalom.

Asfaltiranje Prigorske ulice financirano je iz Proračuna Općine Križ. Zajedno s Matkovićevom ulicom u Križu i ulicom kroz naselje Konšćani, dio sredstava osiguran je sukladno Ugovoru o sufinanciranju asfaltiranja nerazvrstanih cesta temeljem Javnog poziva za prijavu programa/projekata za sufinanciranje izgradnje i održavanja objekata i uređaja komunalne infrastrukture iz Proračuna Zagrebačke županije za 2017. godinu. Vrijednost sufinanciranja Zagrebačke županije za navedene projekte iznosi 300.000,00 kn, a ukupna vrijednost spomenutih radova je 385.321,25  kn, od kojih 85.321,25 kn osigurava Općina Križ.

Treba napomenuti da je na samom križanju sa Zagrebačkom ulicom, pri prijevozu teškog tereta, oštećen kolnik te se stvorilo ulegnuće na kolniku. Oštećenje je prijavljeno izvođaču radova te će ono biti sanirano u najkraćem mogućem roku.

Svečana priredba uz Dan škole – Ljubav nas veže i spaja

18. svibnja 2017. godine obilježen je Dan Osnovne škole Milke Trnine Križ Svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća na kojoj je nazočio i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić. Svečanost proslave Dana škole završena je jučer, 25. svibnja 2017. godine velikom priredbom svih učenika pod nazivom Ljubav nas veže i spaja u Domu kulture Josip Badalić u Križu.

Sve zajedno pozdravili su ravnatelj Osnovne škole Zlatko Hasan i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić poželjevši mnogo uspješnih i radosnih godina školovanja djeci i njihovim roditeljima kao i uspjeh u radu učiteljima i nastavnicima.

U nastupu su sudjelovali gotovo svi učenici, male i velike mažoretkinje, zbor sa himnom škole, recitatori veliki i mali, a pravo oduševljenje za sve donijeli su učenici izvedbom mjuzikla Ljubavna priča. Plesna skupina Stars i svi zajedno popraćeni su velikim aplauzom. Nagrađeni su učenici koji su osvojili zavidne rezultate na sportskim i natjecanjima znanja, a također su prigodno nagrađeni i učitelji koji su zaslužni za te uspjehe.

O B A V I J E S T

Obavještavaju se korisnici javne vodoopskrbe na području Općine Križ da će zbog radova na magistralnom vodovodu dana 26.05.2017. godine biti bez opskrbe vodom u vremenu od 10,00 do 15,00 sati.

Zahvaljujemo se na razumijevanju.

Vodoopskrba i odvodnja Zagrebačke županije d.o.o.

Ured Ivanić-Grad, Savska 50