Poduzetnička zona Križ d.o.o. nabavila novi stroj

Općina Križ u suradnji s trgovačkim društvom Poduzetnička zona Križ d.o.o. nastavlja s opremanjem spomenutog trgovačkog društva koje je u 100% vlasništvu Općine Križ, a sve u cilju kvalitetnijeg obavljanja poslova. Nakon što je nedavno nabavljeno novo vozilo koje će omogućiti kvalitetniji i učinkovitiji rad,  nabavljen je i prvi profesionalni stroj za košnju.

Od kad postoji trgovačko društvo Poduzetnička zona Križ d.o.o., prvi je to put da su ostvarene mogućnosti za izdvajanje 40.000,00 kn za kupnju stroja, odnosno kosilice koja će im uvelike pomoći u kvalitetnijem održavanju javnih površina na području Općine Križ. Stroj je to koji višestruko poboljšava učinkovitost košnje, a vrline su mu brzina, okretnost, velika snaga motora, te dugotrajnost, pouzdanost i lakoća uporabe.

Novi asfalt u Konšćanima

Privodi se kraju izvođenje radova na cesti kroz naselje Konšćani i to u dužini od 700 m od Društvenog doma desno pa do kraja naselja. Radovi su obuhvaćali ugradnju novog sloja asfalta te u narednim danima slijedi uređenje bankina kamenom sipinom i uklanjanje uočenih nedostataka. Također, asfaltirati će se i dio platoa/parkirališta iza društvenog doma u Konšćanima.

Asfaltiranje Konšćana financirano je iz Proračuna Općine Križ ali i zajedno s Prigorskom i Matkovićevom ulicom u Križu, dio sredstava osiguran je sukladno ugovoru o sufinanciranju asfaltiranja nerazvrstanih cesta temeljem Javnog poziva za prijavu programa/projekata za sufinanciranje izgradnje i održavanja objekata i uređaja komunalne infrastrukture iz Proračuna Zagrebačke županije za 2017. godinu. Vrijednost sufinanciranja Zagrebačke županije za navedene projekte iznosi 300.000,00 kn, a ukupna vrijednost spomenutih radova je 385.321,25  kn, od kojih 85.321,25 kn osigurava Općina Križ.

Održano predavanje za poljoprivrednike

U utorak 16.05.2017. godine u 12.00 sati u Domu kulture Josip Badalić u Križu, Općina Križ, Grad Ivanić-Grad zajedno sa Veterinarskom stanicom Križ te Repro Vetom iz Križevaca, organizirali su Predavanje o umjetnom osjemenjivanju krmača nazimica koje su održali profesori s Veterinarskog fakulteta u Zagrebu i to prof. dr. sc. Tomislav Dobranić, prof. dr. sc. Marko Samardžija. Ispred Općine Križ i Grada Ivanić-Grada prisutnima se obratio Općinski načelnik Općine Križ, Marko Magdić kao i dr.met.vet. Dražen Mihalić, direktor Veterinarske stanice Križ. Prisutnim poljoprivrednicima profesori su osim predavanja bili na raspolaganju i za sva dodatna pitanja.

Za detaljne informacije upitati u Veterinarskoj stanici Križ.