OBAVIJEST GRAĐANIMA o radovima izvanrednog održavanja prometne infrastrukture u Ulici Stjepana Matkovića u Križu

Obavještavaju se građani da će s danom 17. svibnja 2017. godine započeti izvođenje radova u Ulici Stjepana Matkovića u Križu.Radovi obuhvaćaju strojnu i ručnu pripremu postojeće podloge, izgradnju novog asfaltiranog kolnika u dva sloja, te uređenje bankina.
Predviđeni rok završetka radova je tri radna dana.
U vrijeme izvođenja radova biti će djelomično onemogućeno prometovanje što će se regulirati prometnim znacima te pozivamo stanovnike navedene ulice da korištenje svojih vozila prilagode i usklade prema dinamici radova asfaltiranja.
U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, radovi se mogu produžiti van najavljenog roka.

Zahvaljujemo na razumijevanju

OPĆINA KRIŽ
Jedinstveni upravni odjel
Odsjek za financije, komunalno gospodarstvo i gospodarstvo

U Općini Križ održana Sjednica Skupštine Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije

„Vatrogasci su ponos Zagrebačke županije, kad god zatreba spremni su pomoći“, na sjednici Skupštine Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije, održane u petak 12.05.2017. godine u Okešincu u Općini Križ, izjavio je župan Stjepan Kožić. Posebno je zahvalio vatrogascima što okupljaju mlade ljude. Na svemu što čine na području vatrozaštite i dobrovoljnog vatrogastva kako Zagrebačke županije tako i Općine Križ, svim vatrogascima zahvalio je i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Na području županije djeluje 270 DVD-ova, udruženih u devet gradskih i 17 općinskih vatrogasnih zajednica, te četiri javne vatrogasne postrojbe.

Lani su vatrogasne postrojbe izašle na 1494 događaja na prostoru Zagrebačke županije. Najviše intervencija imali su vatrogasci Vatrogasne zajednice Velika Gorica – 263, od čega je javna vatrogasna postrojba Velike Gorice intervenirala 255 puta. Kod dobrovoljnih društava, na najviše intervencija, njih 105, bili su članovi DVD-a Sveta Nedelja. DVD Šenkovec je imao 59, a DVD Sveti Ivan Zelina 57 intervencija.

Izvor: www.zagrebacka-zupanija.hr

OBAVIJEST GRAĐANIMA o održavanju trkačke cestovne utrke CROSS HILL RUN KRIŽ 2017.

Trkačka cestovna utrka CROSS HILL RUN KRIŽ 2017. – ”UTRKA DOBRIH ŽELJA” koju organizira Općina Križ održati će se dana 20. svibnja 2017. godine od 17:30 do 19:30 sati u slijedećim ulicama:

o   Zagrebačka ulica; dionica od Trga Sv. Križa do ul. Josipa Čopora,

o   Ulica Josipa Čopora,

o   Ulica Josipa Badalića; dionica od ul. Josipa Čopora do ul. Braće Radića

o   Ulica Braće Radića; dionica od ul. Braće Radića do Industrijske ceste,

o   Industrijska cesta;

o   Ulica Hrvatske mladeži; dionica od Industrijske ceste do odvojka Moslavačke ulice;

o   Odvojak Moslavačke ulice,

o   Moslavačka ulica; do križnog raskrižja,

o   Ulice Milke Trnine; do Trga Sv. Križa,

o   Trg Sv. Križa

·        Utrka se održava u tri natjecateljske grupe, u tri dobne kategorije,

·        Vrijeme početka utrke je u 17:30 sati, a predvidivo vrijeme završetka utrke je u 19:30 sati,

·        U vremenu od 16:00 sati do 20:00 sati biti će potpuno zatvoren za promet u slijedećim ulicama:

o   Trg Sv. Križa,

o   Zagrebačka ulica; dionica od Trga Sv. Križa do ul. Josipa Čopora,

·        Promet u drugim ulicama zatvarati će se samo djelimično, tj. neposredno uoči nailaska i u vrijeme prolaska učesnika utrke.

• S obzirom da će u vrijeme trajanja utrke promet potpuno ili djelimično biti onemogućen, pozivaju se građani da u vrijeme održavanja utrke ograniče korištenje svojih vozila na dijelu održavanja utrke, odnosno da korištenje svojih vozila u vremenu održavanja utrke prilagode stvarnim potrebama.

OPĆINA KRIŽ
Jedinstveni upravni odjel
Odsjek za financije, komunalno-gospodarstvo i  gospodarstvo

O B A V I J E S T

Obavještavaju se korisnici javne vodoopskrbe na području Grada Ivanić-Grada,  Općine Kloštar Ivanić i Općine Križ da je zbog kvara na elektronici Precrpne stanice Ivanić-Grad došlo do prekida isporuke vode. Kvar je otklonjen te se normalizacija opskrbe vodom očekuje kroz narednih par sati.

Zahvaljujemo se na razumijevanju.

Ivanić-Grad, 16.05.2017.

Vodoopskrba i odvodnja Zagrebačke županije d.o.o.
Ured Ivanić-Grad, Savska 50