Otvorena izložba radova Željke Kolaković u Galeriji Križ

Jučer je svečano otvorena izložba radova Željke Kolaković u Galeriji Križ. Svi izlošci ručni su rad Željke Kolaković. Iskrojeni komadi prekriveni su ručno rezanim cvjetovima i listovima od lanenog platna različitih debljina i struktura ušivenih na podlogu od tankog platna. Tako nastaju odjevni predmeti, šeširi, torbice i mnogi drugi uporabni i ukrasni predmeti. Osim radova od lanenog platna, izloženi su i radovi od hrastovih lamela koji otkrivaju ljepotu nesavršenosti u strukturi drveta, toliko sveprisutnu a neotkrivenu. Posebno su iznenađenje bile izložene sačuvane stare fotografije na kojima su posjetitelji mogli prepoznati članove svoje obitelji, prijatelje, mjesta. Općinski je načelnik Marko Magdić otvorio izložbu i poželio uspješan rad Željki Kolaković i još mnogo inspiracija i ideja koje ju nadahnjuju. Gospođa Kolaković istakla je kako je njezin rad – njezina ljubav i strast, kako kad počne raditi vrijeme i svijet oko nje postaju nevažni dok ona stvara od starog novo, od zaboravljenog novu vrijednost, od odbačenog novu ljepotu te izradom svojih rukotvorina omogućuje nastavak tradicije i spašava jedan djelić hrvatske tradicije i povijesti. Tena Škvorc obogatila je izložbu glazbenim skladbama odsviranim na gitari.
Izložba se može pogledati u radno vrijeme Knjižnice i čitaonice Križ, informacije na telefon 01/28 24 464.

Večeras Milana Vlaović i Ivana Kindl u Križu, osvoji karte na facebooku ORI-a

Danas u 18 sati u Galeriji Križ dođite na promociju knjige Milane Vlaović “Glad”, a nakon toga na izuzetan koncert Ivane Kindl za koji karte još možete osvojiti na facebook stranici  Obiteljskog radija Ivanić ili kupiti u Knjižnici i čitaonici Križ te na blagajni Doma kulture Josip Badalić uoći koncerta.

Ivana Kindl, jedna od naših najcjenjenijih pjevačica iznimnog glasa, održat će 28.04.2017. godine (petak) koncert u Križu u Domu kulture „Josip Badalić“ s početkom u 19 sati.

Općina Križ  poklanja pet puta po dvije karte, ukupno deset karata za koncert u Domu kulture Josip Badalić u Križu. Prvih pet osoba koje pošalju e-mail na info@opcina-kriz.hr te pošalju svoje ime i prezime te svoj broj telefona, dobiti će karte. Zato požurite!
Uz pratnju vrsnog klavijaturiste Jurice Leikauffa bit će to koncert intimnije atmosfere u kojem će Ivana izvesti svoje uspješnice kao što su ‘Utjeha’, ‘Dobra stvar’, ‘Oči’, ‘Kao kazna božija’ do vječnih soul/blues/jazz klasika, uz pokoje iznenađenje.

U svojoj 15-godišnjoj karijeri, Ivana ima 4 studijska albuma, 2 live albuma, 2 nagrade Porin, dvostruku pobjedu u showu „Zvijezde pjevaju“, pobjedu na „Zadar festu 2005“, a proglašena je i jednom od najboljih pjevačica istočne europe, prema Maximillenu de Lafayette u knjizi „The world’s greatest female singer by eastern Europe“.