LOKALNI IZBORI 2017.

Više o svim temama vezanim uz predstojeće lokalne izbore 2017. godine možete pronaći na  stranici Državnog izbornog povjerenstva – DIP-a, koja sadrži mnogo uputa, priopćenja, odgovora na upite, obvezatne upute, obrasce i drugo potrebno zainteresiranim sudionicima izbornog procesa.

DOBIVENA GRAĐEVINSKA DOZVOLA ZA IZGRADNJU NOVOG DJEČJEG VRTIĆA

Dobivena je građevinska dozvola za jedan od najvećih komunalnih i infrastrukturnih projekata Općine Križ u cilju poboljšanja uvjeta života svih stanovnika Općine, a posebno onih najmlađih.
Nakon što je izrađen glavni projekat za novi dječji vrtić, a sada i dobivena pravomoćna građevinska dozvola, stvoreni su svi uvjeti da se tijekom ove godine započne izgradnja novog objekta predškolskog odgoja.
Izgradnjom niskoenergetskog, prizemnog objekta  u centru Križa, u isti bi se  smjestila sva djeca koja sada pohađaju dva objekta Dječjeg vrtića Križ. Spomenuti objekt imao bi mogućnost nadogradnje u budućnosti sukladno potrebama, a upravo je cilj njegove izgradnje potaknuti i omogućiti mladim obiteljima zasnivanje obitelji i ostanak u Općini Križ. Zajedno sa kupnjom zemljišta i opremanjem, za dječji vrtić trebati će izdvojiti oko 11,6 milijuna kuna. Na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća Općine Križ, donesena je Odluka o prihvaćanju načina financiranja kapitalnog projekta Izgradnja Dječjeg vrtića koji će se dijelom financirati iz dugoročnog kredita za potrebe čije realizacije je Općinsko vijeće donijelo Odluku o dugoročnom kreditnom zaduženju Općine Križ. Projekt je ovih dana apliciran i na Program ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020. Unutar mjere 07 „Temeljne usluge i obnova sela u ruralnim područjima“, za provedbu podmjere 7.4., provedba tipa operacije 7.4.1., a ukoliko se prođe na natječaju, moguće je ostvariti financiranje projekta i do 90% cjelokupne investicije, no ukoliko se ne prođe na natječaju, Općina Križ ima mogućnost ostvariti sufinanciranje ovog kapitalnog projekta i kroz natječaje ministarstava i Zagrebačke županije.
Dugoročno – Izgradnjom novog dječjeg vrtića, postići se i dodatne vrijednosti za sve stanovnike Općine Križ. Postojeći obnovljeni objekt Dječjeg vrtića u Križu kao i objekt u Novoselcu planira se prenamijeniti i tako iskoristiti u potpunosti. Naime zbog blizine osnovne škole i centra Križa, cilj je u spomenuti objekt preseliti Knjižnicu i čitaonicu Križ koja je već prerasla postojeće kapacitete. S novim prostorom za Knjižnicu i čitaonicu Križ  omogućiti će se kvalitetniji rad i novi sadržaji. Dio prostora spomenutog objekta sadašnjeg vrtića u Križu ustupio bi se udrugama koje bi tamo imale priliku razvijati nove sadržaje za svoje članove. Objekat u Novoselcu bi mogao koristiti  za povremene smještajne kapacitete, vezane na buduće manifestacije koje se održavaju dulje od jednog dana u našoj Općini, a nužno podrazumijevaju ili zahtijevaju smještaj.

nacrti vrtić

GRAĐEVINSKA DOZVOLA DJEČJI VRTIĆ

U prodaji karte za koncert Ivane Kindl

Općina Križ s ponosom najavljuje koncert Ivane Kindl, jednog od najljepših glasova domaće estrade i to 28.04.2017. godine u petak s početkom u 19 sati, u Domu kulture Josip Badalić.

Karte se prodaju u radno vrijeme knjižnice i čitaonice Križ po cijeni od 30 kn, a rezervirati ih možete i na broj telefona 01/ 2824 464.

Prije koncerta, u 18 sati u Galeriji Križ, možete posjetiti i promociju nove knjige „Glad“ uspješne spisateljice Milane Vlaović koja će osobno predstaviti svoj najnoviji roman.