Nabavljeno novo vozilo za trgovačko društvo Poduzetnička zona  d.o.o. Križ

S obzirom na dugogodišnju potrebu za nabavkom adekvatnog vozila, koje bi trgovačkom društvu Poduzetnička Zona Križ d.o.o. Križ, omogućilo kvalitetniji, učinkovitiji i prije svega sigurniji rad, Općinski načelnik Općine Križ, Marko Magdić u proračunu Općine Križ osigurao je sredstva za nabavu takvog vozila. Direktor trgovačkog društva Poduzetnička Zona Križ d.o.o., Mario Grdenić zajedno s djelatnicima koji će vozilo koristiti u svakodnevnom radu, donio je odluku o specifikacijama i nabavci vozila koje će za duži period zadovoljiti sve potrebe vezano uz posao koji obavljaju. Poduzetnička zona Križ d.o.o. trgovačko je društvo u 100% vlasništvu Općine Križ te je za Općinu od iznimnog značaja budući temeljem ugovora obavlja razne komunalne poslove, a vrlo skoro preuzeti će i upravljanje Reciklažnim dvorištem u Poduzetničkoj zoni I. u Križu.

Zelena čistka

Zelena čistka – Let’s do it Croatia! Zajednička jednodnevna akcija čišćenja divljih odlagališta otpada i najveći ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj. Općina Križ, Poduzetnička zona d.o.o., Društvo za poljepšanje Križa i okolice i Ivakop d.o.o. zajedno se uključuju u Zelenu čistku 22.04.2017. godine i to čišćenjem divlje deponije u Johovcu od 9 do 12 sati.

Svi lokalni napori povezani su za čišće i zelenije sutra. Buđenje svijesti o stvaranju i važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, koja je naše zajedničko dobro, prvi je korak na tom putu.

Općina Križ Vas poziva da nam se i ove godine pridružite u kampanji Zelena čistka u sklopu globalnog pokreta Let’s do it World!

Cilj kampanje je podizanje svijesti građana Hrvatske o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada te važnosti očuvanja okoliša, pri čemu svatko od nas ima svoju ulogu.

Već šestu godinu za redom volonteri iz svih dijelova Hrvatske okupiti će se u najvećoj ekološkoj volonterskoj akciji čišćenja divljih odlagališta otpada.