Nastavak asfaltiranja Bunjana

Nakon što su  proteklih dana provedene pripremne radnje za asfaltiranje županijske ceste kroz Bunjane, danas je nastavljeno asfaltiranje oko 4,5 km duge dionice kroz to naselje, no samo u dužini od oko 750 metara koliko je Zagrebačka županija, odnosno Županijska uprava za ceste Zagrebačke županije stavila u svoj plan asfaltiranja u ovoj fazi. Vrijednost radova je oko 430.000,00 kn bez PDV-a. Županijska uprava za ceste Zagrebačke županije trebala bi sukladno najavama u drugom dijelu godine osigurati sredstva za završetak asfaltiranja dionice Bunjani.

Nova pastoralna dvorana Župe Uzvišenja Sv. Križa u Križu

U Župi Uzvišenja Sv. Križa u Križu protekli tjedni bili su u znaku preobrazbe dijela župne kuće u novu pastoralnu dvoranu. Potrebu postojanja pastoralne dvorane vlč. Božo Pinjuh isticao je kao prioritet, jer je takav prostor nužan ako se želi oživjeti župnu katehezu, crkveni zbor, djelatnost župnog Caritasa, održavati kreativne radionice i brojne druge aktivnosti koje traži suvremena i aktivna župna zajednica. Nakon savjetovanja sa članovima pastoralnog i ekonomskog vijeća odlučeno je da se rijetko korištena blagovaonica i stari ured objedine u cjelinu, koja je potpuno obnovljena i skladno opremljena. U to su se na Cvjetnicu, nakon Misnog slavlja, uvjerili brojni vjernici koji su posjetili župnu dvoranu i ondje se družili uz piće i kolače. Projekt je stajao više od 70.000 kn i realiziran je sredstvima župe, ali i radom brojnih vjernika, koji će u ugodnom klimatiziranom  prostoru moći sudjelovati na liturgijskim okupljanjima tijekom ljetnih i zimskih mjeseci. Uređenje pastoralne dvorane sufinancirala je i Općina Križ sa 20.000,00 kn.