Domaćin ovogodišnje, 20. Smotre kazališnih amatera Zagrebačke županije je Amatersko kazalište Josip Badalić iz Križa, a u programu koji će se održati tijekom subote 1. i nedjelje 2. travnja 7 amaterskih kazališta s područja cijele Zagrebačke županije odigrati će ukupno 10 predstava.

Smotra se organizira pod pokroviteljstvom Zagrebačke županije i župana Stjepana Kožića, u suradnji sa Hrvatskim saborom kulture i Zajednicom  kulturno-umjetničkih udruga Zagrebačke županije, te Općinom Križ.

Otvorenje  Smotre biti će u petak 31.3. 2017. s početkom u 18:00 sati i to Retrospektivnom izložbom KAZALIŠNI DOBROVOLJCI NEKAD I DANAS. Izložba predstavlja rad kazališnih dobrovoljaca u Križu od 1951. godine do danas. Izložbu je pripremio dugogodišnji umjetnički voditelj Amaterskog kazališta Josip Badalić Vladimir Gajski, koji je za svoj rad primio i Priznanje Zagrebačke županije. Smotru će otvoriti župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić.

Nakon ceremonije otvorenja, od 19:00 sati  na pozornici Doma kulture Josip Badalić biti će izvedena predstava „Srce oceana – TITANIC“, POU Kutina.

Sva  kazališna ostvarenja koja će biti uprizorena na pozornici Doma kulture Josip Badalić u Križu, prosuđuje stručni sud i dodjeljuje priznanja za najbolja glumačka i režiserska ostvarenja, adaptaciju teksta, inovacije te za najbolji kazališni ansambl.

Županijska smotra je izlučna, temeljem mandata Hrvatskog sabora kulture, selektorica smotre redateljica Dr. sc. Dubravka Crnojević –Carić, docentica na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu, odabrati će  dva predstavnika Zagrebačke županije za državnu smotru. Nakon završetka Smotre održati će se okrugli stol na kojem će se svi članovi stručnog ocjenjivačkog suda i Selektorica osvrnuti na kvalitetu, raznolikost te glumačka i režiserska ostvarenja. Stručni sud čine Karolina Leaković diplomirana kazališna, filmska i televizijska producentica na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu, naši sugrađani, Željka Macan doktorica znanosti društveno polje filologija i voditeljica Riječke kroatističke škole na Filozofskom fakultetu, te hrvatski dramatičar i prozaist Tihomir Mraović.

Domaćinstvo 20. smotre kazališnih amatera Zagrebačke županije iznimno je priznanje našem kazalištu i svim kazališnim dragovoljcima koji su u njegovom radu dali svoj obol.

P R O G R A M

PETAK (31.03.2017.)

18:00 -19:00   „Kazališni dobrovoljci nekad i danas“

Svečano otvorenje 20. Smotre kazališnih amatera Zagrebačke županije i otvorenje izložbe Vladimira Gajskog o povijesti AK Josip Badalić iz Križa