I ove godine od 5. do 7. travnja Općina Križ biti će domaćin 19. Kriškog orijentacijskog takmičenje “KOT 2019” odnosno  2. kola državne izviđačke lige za mlađu i stariju kategoriju. Riječ je o Međunarodnom izviđačkom orijentacijskom takmičenju kojem je domaćin Odred izviđača Siniša Pavković Križ. Više o natjecanju, pravilima i kako se prijaviti možete saznati na linku:  https://oikriz59.wixsite.com/kot2019

Prvenstvo kod prijava imaju ekipe koje se natječu u Izviđačkoj ligi Saveza izviđača Hrvatske. Za sve je sudionike osiguran smještaj i hrana te vrlo zanimljive staze po Općini Križ i okolici. Mlađe ekipe biti će smještene u Vatrogasnom i društvenom domu u Novoselcu, a starije u Društvenom domu u Križu. Općina Križ dobro je poznato okupljalište izviđača iz cijele Hrvatske i šire što dokazuje i prošlogodišnji odaziv na KOT od gotovo 250 članova izviđačkih odreda iz cijele Hrvatske i regije.

Kako je bilo na KOT-u 2018. godine pogledajte u galeriji: