Na današnji dan 19. prosinca 1863. godine, u Vezišću, u Općini Križ, rođena je hrvatska operna pjevačica Milka Trnina. Trnina je svakako jedna je od najznačajnijih sopranistica u Hrvatskoj i svijetu uz čiji se život vežu brojne zanimljivosti kao i ta da je Carl Russ-Suchard, tvorac čokolade “Milka” bio njezin veliki obožavatelj te je navodno Milki u čast nazvao čokoladu Milka.

Uz 155. rođendan Trnine i 60. obljetnicu postojanja Nagrade i Diplome Milka Trnina Hrvatskog društva glazbenih umjetnika, obilježava se i 15. obljetnicu postojanja Udruge poklonika Milke  Trnina.

Zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Zlatko Hrastić i predstavnik Vezišća te dobitnik ovogodišnje Plakete Milke Trnine, gospodin Tihomir Tičak, zajedno s predstavnicima Udruge poklonika Milke Trnine danas su položili cvijeće i zapalili svijeće na njezinom posljednjem počivalištu na Mirogoju